Ile bierze ortopeda za wizytę 

  Ile bierze ortopeda za wizytę 

  Ile bierze ortopeda za wizytę  – złamania, skręcenia czy innego rodzaju problemu z układem ruchu mogą przydarzyć się każdemu z nas. Udajemy się wtedy po pomoc do lekarza ortopedy, który zleci niezbędne badania oraz wdroży leczenie. Niemniej jednak zwykle pojawia się dylemat, czy udać się do lekarza w ramach NFZ, czy prywatnie? Ile zapłacimy za wizytę u ortopedy? Odpowiadamy.

  Na NFZ – za darmo

  Jeżeli zdecydujemy się na wizytę u ortopedy https://ortho-expert.pl/lekarze/ w ramach NFZ, to nie będziemy musieli płacić ani złotówki. Jest to rozwiązanie dla osób, które oczywiście są ubezpieczone. Rozwiązanie, które wydaje się nad wyraz dobre, jednak może być nieco problematyczne. Dlaczego? Głównie ze względu na terminy, na które czekać musimy nawet i kilka miesięcy. Co więcej, w naszej okolicy może nie przyjmować żaden ortopeda w ramach NFZ. Jest to specjalizacja stosunkowo niszowa, przez co tym bardziej może być trudno udać się do ortopedy za darmo. Na wizytę, w pilnych przypadkach, musimy czekać tydzień, a nawet więcej. Jeśli nasz przypadek nie jest pilny, to będziemy musieli czekać nawet i kilka miesięcy. Wizyta w ramach NFZ ma jednak wiele plusów. Jednym z nich jest fakt, iż możemy liczyć wtedy na refundację leków. Medykamenty, które przepisze nam specjalista, muszą być oczywiście przez NFZ refundowane. Niemniej jednak w przypadku wizyty prywatnej będziemy musieli zapłacić za leki z własnej kieszeni w wysokości 100% ich wartości. Co więcej, wszelkie badania zlecone przez lekarza również możemy wykonać za darmo. Dla wielu osób jest to bardzo istotne, szczególnie przy długotrwałej i pełnej diagnostyce.

  Ile za wizytę?

  artroskopia-kolana-łąkotka-SzczecinNie chcąc czekać na termin wizyty w ramach NFZ, możemy udać się do ortopedy prywatnie. Niestety, koszt wizyty jest stosunkowo duży. Za konsultację ze specjalistą zapłacimy minimum 100 zł. Z reguły jedno ortopeda bierze od 150 zł do 200 zł za jedną wizytę. Oczywiście mowa tutaj o lekarzach nieposiadających tytułów profesorskich. Jeżeli zdecydujemy się na wizytę u profesora, to jej koszt może wynieść 300-400 zł. Niestety, za leki i badania musimy zapłacić dodatkowo. Koszt wizyty pokrywa jedynie konsultację, a nie różnego rodzaju dodatki. Ortopedzi najczęściej zlecają prześwietlenie chorej kończyny, ewentualnie także USG. Koszt takich badań oscyluje w okolicach 100-200 zł. Jeśli dołożymy do tego niezbędne leki oraz koszty wizyt, to leczenie może wynosić około 1 000 zł, więc całkiem sporo. Koszt porady ortopedycznej zależy jednak od wielu czynników. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę stopień naukowy lekarza. Jak wiemy, wizyta u profesora będzie jedną z najdroższych. Co więcej, musimy uwzględnić miasto, w jakim ma się odbyć wizyta. Najwięcej zapłacimy w dużych miastach wojewódzkich, takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. W mniejszych miejscowościach wizyta może kosztować trochę mniej. Pamiętajmy jednak, że różnice w cenie wcale nie muszą być znaczne. Wyższe koszty poniesiemy, jeśli wizyta odbędzie się w renomowanej klinice. Zazwyczaj prywatne praktyki lekarskie biorą nieco mniej, duże korporacje zaś więcej. Wyjątkiem są jednak firmy, które oferują różnego rodzaju pakiety medyczne. Dzięki nim możemy zapłacić miesięczny abonament i korzystać z wizyt u specjalistów bez dodatkowych opłat. Niemniej jednak wcześniej musimy oczywiście podpisać umowę i opłacić miesięczną składkę. Zazwyczaj jednak za dodatkowe zabiegi, takie jak artroskopia lub alloplastyka i tak musimy zapłacić dodatkowo kilka tysięcy złotych. 

  Zobacz koniecznie:

  Dodatkowe usługi

  Ile bierze ortopeda za wizytę 
  Ile bierze ortopeda za wizytę

  Lekarz ortopeda zajmuje się przede wszystkim leczeniem schorzeń układu ruchu. Niemniej jednak coraz częściej świadczą oni także dodatkowe usługi, które związane są z podologią. w gabinecie możemy na przykład wykonać pedicure medyczny, odbyć konsultację podologiczną czy przejść leczenie zmian skórnych na stopach. Tego typu usługi zawsze są jednak płatne. Dzieje się tak, ponieważ NFZ nie refunduje świadczeń z zakresu szeroko pojętej podologii. W niektórych, określonych przypadkach można co prawda otrzymać refundację, jednak dotyczy to pojedynczych pacjentów. Za dodatkowe usługi lekarzy ortopedy zapłacimy oczywiście według obowiązującego w gabinecie cennika. Najczęściej leczenie zmian skórnych na stopach polega na przepisaniu odpowiednich środków. Cena leczenia jest więc wliczona w koszt konsultacji. Za pedicure medyczny zapłacimy od 150 do 250 zł, natomiast za konsultację podologiczną około 150 zł. Lekarz ortopeda bierze za nią więcej, niż podolog bez wykształcenia medycznego. Dzieje się tak ze względu na większą wiedzę lekarza. Ma on często doświadczenie, które może pomóc w kompleksowym leczeniu wszelkich niepokojących objawów. Pamiętajmy jednak, że lekarz ortopeda nie jest chirurgiem. Nie może więc wykonywać inwazyjnych zabiegów w swoim gabinecie.

  Leczenie u lekarza ortopedy może być kosztowne, jednak czasami prywatna wizyta jest jedynym rozwiązaniem. Co prawda musimy jeszcze zapłacić za badania, lecz pomoc otrzymamy od razu, a nie za kilka tygodni czy nawet miesięcy. Obecnie na rynku działa wiele gabinetów ortopedycznych, które oferują różnorodne ceny. Warto więc poszukać takiego, którego stawki będą odpowiednie na naszą kieszeń. Pamiętajmy, aby nie bagatelizować problemów związanych z układem ruchu.

  Artykuł powstał na podstawie danych z kliniki ortopedii Ortho Expert oraz serwisu www.infertility.org.pl

  Ortho Expert ortopeda
  ul, Jagiellońska 87b
  70-437 Szczecin
  https://ortho-expert
  www.ortho-expert.pl
  Polecamy przeczytać :
  https://www.infertility.org.pl/ortopeda-jakie-schorzenia-leczy/
  https://www.tube360.pl/co-to-znaczy-traumatolog-ortopeda/
  https://www.videofotomix.pl/co-robi-technik-ortopeda/