Ile za mycie kostki brukowej

  Ile za mycie kostki brukowej

  Ile za mycie kostki brukowej – kostka brukowa to element naszej przestrzeni, który możemy dostrzec zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach na mapie Polski. Kostka wykorzystywana jest do wykładania nią chodników, podjazdów samochodowych czy całych placów. Utwardza grunt, sprawiając że spacery stają się przyjemnością. Niestety kostka brukowa również pod wpływem licznych opadów, zmieniających się warunków atmosferycznych zaczyna się brudzić. Dlatego konieczne jest jej regularne – przynajmniej doroczne czyszczenie. Jak tego rodzaju usługa może się odbywać i ile będzie kosztować?

  Estetyczny wygląd chodników i placów – jest to możliwe dzięki regularnemu czyszczeniu kostki

  Ile za mycie kostki brukowej
  Ile za mycie kostki brukowej

  Kostka brukowa to powszechny i popularny budulec w przestrzeni publicznej. Najczęściej wykorzystywany do tworzenia utwardzonych podjazdów, pleców przed domem czy chodników. Wiele osób mieszkając na osiedlach czy w domkach wolnostojących, każdego dnia przechodzi przez palce czy chodniki budowane właśnie z takiej kostki. Zazwyczaj wykorzystuje się do budowy przestrzeni miejskiej dwa kolory – szary i czerwony. Najczęściej te dwie barwy współistnieją obok siebie. Jednym kolorem wyznaczona jest trasa spacerowa, a drugim ścieżka przeznaczona dla rowerów i innych pojazdów kołowych, którymi można się właśnie w takich miejscach poruszać. Chociaż z jednej strony kostka pozwala utwardzić nawierzchnię po której chodzimy i zapobiec deptaniu trawników, wyznaczaniu kolejnych ścieżek, to z czasem budulec ten znacząco się brudzi, porasta mchami i innego rodzaju roślinami, które wybijają się ponad warstwę bruku. Dlatego też chcąc utrzymać estetyczny wygląd takiej kostki, jednocześnie przyczyniając się do tego, żeby ta mogła służyć przez kolejne lata, warto zadbać o czyszczenie, mycie i pielęgnację bruku.

  Kostka brukowa w przestrzeni publicznej – dlaczego warto o nią zadbać?

  Pierwszą kwestią jest regularne pozbywanie się porastających kostkę mchów. Te, jeśli nie będziemy ich regularnie usuwać, będą się rozrastać, aż w końcu nasza kostka będzie pokryta nimi w znaczących ilościach. Dodatkowo warto pomyśleć również o licznych opadach deszczu, topnieniu śniegu, tworzących się brejach błota na chodnikach. Cały ten osad i brud osadza się na kostce, powodując że ta nie wygląda już tak estetycznie, szarzeje i każdego roku staje się mniej atrakcyjna pod względem wizualnym. Z czasem może dochodzić również do problemów fizycznych, kostka brukowa pod wpływem pęcznienia może zacząć pękać. Dlatego dobrze jest przynajmniej raz w roku zadbać o nią, czyszcząc, myjąc, pozbywając się wielomiesięcznych zabrudzeń. W jaki sposób można czyścić kostkę?

  Jak czyścić kostkę brukową – skuteczne sposoby usuwania licznych zabrudzeń

  Otóż nie jest to szczególnie skomplikowane zadanie, a z pewnością może nam pomóc w tym specjalny sprzęt, jaki zakupimy w wielu sklepach ogrodniczych czy budowlanych. Jednak zanim do tego przejdziemy, warto zacząć cały proces od początku. Pierwszym krokiem będzie czyszczenie kostki chodnikowej z liści, gałęzi i wszelkich naleciałości, jakie w sposób fizyczny można szybko usunąć. Do tego celu wystarczy nam zwykła miotła i zamiatanie placów czy chodnika. Kolejnym etapem może być próba oczyszczenia kostki za pomocą wody z węża ogrodowego, jeśli mówimy o naszym prywatnym terenie. Z dodatkiem łagodnego dla środowiska detergentu, możemy umyć naszą kostkę samodzielnie. Niestety niektóre zabrudzenia są na tyle intensywne, że wymagają specjalnego sprzętu. W taki przypadkach konieczne są myjki ciśnieniowe, które bez żadnych problemów oczyszczą kostkę. Specjalny preparat do czyszczenia zmieszany z wodą, który wydostaje się pod ciśnieniem z dyszy i oczyści nasz podjazd, chodnik czy plac to najskuteczniejsza metoda mycia. Możemy wykonać takie zadanie samodzielnie lub zamówić usługę prywatnej firmy – ludzi, którzy przyjadą do nas by oczyścić chodnik. Tego rodzaju mycie wiąże się z koniecznością posiadania sprzętu.

  Usługa czyszczenia kostki brukowej na naszym podwórku – jakich opłat możemy się spodziewać i od czego będzie zależeć ich różnica?

  Jeśli chcemy się zdecydować na zakup, wówczas będzie to inwestycja na lata, ponieważ później przez długi czas będziemy mogli korzystać z takiego urządzenia myjącego. Jeśli jednak nie chcemy wydawać pieniędzy na tego rodzaju urządzenia, a dodatkowo cenimy swój czas i wolimy zlecić wykonanie tej pracy profesjonalistom, to również będzie to świetne rozwiązanie. Ile kosztuje tego rodzaju usługa, czyli mycie kostki brukowej? Trudno jest określić jedną słuszną cenę, ponieważ kwota za taką usługę zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest obszar, jaki jest do oczyszczenia. Im większy teren, tym więcej pracy, a więc także cena za tego rodzaju usługę wzrośnie. Cena również może różnić się w zależności od tego czy mieszkamy w małej miejscowości czy w dużym mieście. Bardzo często tego rodzaju usługi w większych miastach są po prostu droższe. Dlatego także ten czynnik może być istotny przy określaniu kwoty finalnej, jaką należy uiścić za mycie i czyszczenie naszej kostki brukowej.