Spełnij swoje marzenia i naucz się grać na instrumentach – bez wątpienia jest to ciekawy sposób na nowe hobby. A dla niektórych to początek drogi, która potem będzie kontynuowana na rozmaitych scenach. Najpierw lokalnych, a być może później nawet tych światowych… Jeśli nie spróbujesz, to nigdy nie dowiesz się, na co Cię stać w ramach tego aspektu. Dlaczego nauka gry na instrumentach jest obecnie tak popularna? Kiedy się na nią zdecydować? Jakie instrumenty muzyczne cieszą się zaś pod tym kątem największym zainteresowaniem?
Dlaczego warto uczyć się grać na instrumentach?
Motywacje do podjęcia pierwszego kroku w tym celu są naprawdę różne. Jedni marzą o wielkiej karierze. Wybierają zatem profesjonalne szkoły muzyczne, do których uczęszczają od poniedziałku do piątku włącznie. Dla innych to szansa na nowe hobby. Są osoby, które np. mają zamiar grać na weselach. A inni chcą nauczyć się grać na instrumentach bardziej dla siebie. Po to, aby później można było sobie swobodnie pograć sobie w domu, czy np. na imprezie ze znajomymi.
Co ciekawe, nauka gry na instrumentach jest zaś polecana z wielu względów. I nie chodzi tutaj tylko o możliwe korzyści np. finansowe. Nie da się ukryć, że dzięki regularnym zajęciom poprawia się pamięć. Uczniowie muszą bowiem zapamiętywać konkretne układy, ciąg ruchów itp. W ten sposób pamięć jest regularnie ulepszana. To z kolei przydaje się nie tylko tutaj, ale także w wielu innych sferach codziennego życia. Dodatkowo poprawia się poziom koncentracji. Nauka gry na instrumentach wymaga, aby mocno się skupić. Jest to także niezbędne już w czasie prezentowania swoich umiejętności np. w trakcie koncertów, czy jeszcze innych wydarzeń muzycznych. Eksperci podkreślają, że w ten sposób można też uczyć się cierpliwości.
Na początku nie wszystko wychodzi. Celem nauczycieli jest nie tylko stricte sama nauka gry np. na perkusji https://artyz.pl/nauka-gry-na-perkusji-szczecin/, biorąc pod uwagę kwestie teoretyczne i zarazem praktyczne. Bardzo ważne jest uświadomienie, jak duże znaczenie ma właśnie cierpliwość. Jeśli dany uczeń zacznie zdawać sobie z tego sprawę, to konsekwentnie będzie zdobywał coraz to nowsze kwalifikacje. Gra na instrumentach muzycznych uczy także dokładności. Tutaj każdy detal ma znaczenie. Aby melodia była zagrana właściwie, trzeba zatem wszystko zapamiętać, a potem krok po kroku odtworzyć.
Odpowiednia precyzja wpływa na to, że nie ma np. żadnych fałszywych dźwięków itd. Dla wielu osób to szansa, by w końcu poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nie brakuje kursantów, którzy chodzą na lekcje, a potem grają np. w rozmaitych zespołach muzycznych. Dla niektórych to może być zatem wspaniała okazja, aby zacząć przełamywać swoje bariery. Np. dotyczące kontaktowania się z innymi osobami. Co ważne, muzyka to także fajna forma terapii, która chociażby potrafi łagodzić stres.
Im wcześniej rozpoczniesz naukę, tym lepiej
Kiedy zdecydować się na zajęcia? Masz w planach rozpocząć naukę gry na pewnych instrumentach? A może ta kwestia bardziej interesuje Cię z powodu Twojego dziecka? Zasada jest tutaj prosta. Im szybciej dana osoba rozpocznie naukę, tym dla niej lepiej. Jeśli Twoja pociecha ma zdolności muzyczne, to nie warto z tym zwlekać. Generalnie dzieci są w stanie naprawdę szybko przyswajać rozmaite zagadnienia. Szczególnie gdy trafią pod skrzydła wykwalifikowanych nauczycieli. Nierzadko potem takie pociechy są zawodowymi muzykami i w ten właśnie sposób zarabiają na swoje życie.
Kluczowe jest jednak, aby robić to, co się na co dzień lubi. Zapisz pociechy na zajęcia tylko wtedy, jeśli dziecko rzeczywiście interesuje się takimi właśnie zagadnieniami. A jak zauważysz, że dla pociechy jest to męczące, to warto zmienić nauczyciela, szkołę lub w ogóle zrezygnować z tego tematu. Trudno bowiem zdobywać (w regularny sposób) nowe kwalifikacje, jeśli dana osoba nie czerpie z tego żadnej radości…
Na zdobywanie nowych umiejętności nigdy nie jest za późno…
Czy jest tutaj jakaś górna granica? Na szczęście nie. Dlatego nie powinno zaskakiwać, że do szkół muzycznych, czy na indywidualne zajęcia itd. zgłaszają się nawet osoby w podeszłym wieku. Nigdy nie jest bowiem za późno, aby spełniać swoje marzenia! Oczywiście, jak ktoś zacznie naukę gry na instrumentach za seniora, to nie może liczyć na to, że będzie np. zawodowym muzykiem. Można jednak zdobyć na tyle dużo umiejętności, by np. swobodnie grać rozmaite melodie dla siebie lub dla swojego najbliższego, prywatnego otoczenia. Profesjonalne szkoły muzyczne są zaś tutaj bardzo elastyczne. Dzięki temu możesz ustalić taki tok nauczania, który będzie dla Ciebie jak najlepszy. Biorąc pod uwagę chociażby częstotliwość zajęć.
Jakie instrumenty są najbardziej popularne?
Bardzo dużo osób (w tym gronie są dzieci i dorośli) chce nauczyć się grać na gitarze https://artyz.pl/nauka-gry-na-gitarze-warszawa/. Sporym zainteresowaniem cieszą się także instrumenty używane np. w kapelach weselnych. Mowa tutaj m.in. o trąbkach, saksofonach, akordeonach, keyboardach itp. To nie koniec. W szkołach muzycznych można również rozpocząć naukę gry na fortepianie, czy skrzypcach. Opcji jest zatem naprawdę sporo!
Artyz Szczecin nauka gry na instrumentach |
Mieszka I 62 |
71-011 Szczecin |
882077000 |
www.artyz.pl |