Sardynia apartamenty

  Sardynia apartamenty

  Sardynia apartamenty – jak kupić? Niby odpowiedź na takie pytanie będzie łatwa, bo wystarczające będzie zapoznanie się z zasobami Internetu w tym temacie. Tyle, iż okazyjne oferty apartamentów znajdujących się na Sardynii, noszą znamiona fałszu i zarazem prawdy. Poniżej, postaramy się podpowiedzieć, jak nabyć apartament na Sardynii. 

  Jak kupić apartament na Sardynii?

  Marzysz o apartamencie na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/ albo ogólnie we Włoszech? Myślisz o mieszkaniu na starość? Zacznijmy zatem od początku oraz od ustalenia, gdzie może na nas czekać nasz wymarzony apartament.

  Bo jeżeli Włochy postrzegamy jako kraj jednolity, to zanim zdecydujemy się na zakup apartamentu, dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsze udanie się na wycieczkę do Włoch, lub najlepiej na kilka wycieczek – tyle, ile regionów znajduje się we Włoszech. Niektórzy mają szczęście i pracując w turystyce, mogą zjeździć wszystkie zakamarki tego kraju.

  Każdy z regionów, jest odrębny ekonomicznie, edukacyjnie, krajobrazowo, kulinarnie, terytorialnie oraz kulturowo. Nie można zapominać o klimacie. Konieczne jest znalezienie własnego miejsca na ziemi, poznawanie ludzi, ich mentalności, klimatu, dobrych oraz złych stron lokalizacji, a dopiero na samym końcu warto poszukiwać tam apartamentu. i nie warto ulegać stereotypom. Powtarzać je będą Włosi, jak również Polacy, a my musimy być najzwyczajniej otwarci, nie zamykać się na coś wyłącznie dlatego, iż ktoś wysuwa negatywne opinie.

  Klimat ma ogromne znaczenie

  Na pewno, warto będzie zapoznać się z krajobrazami oraz klimatem miejsca. Inne doświadczenia będziemy mieć z Trydentu, gdzie w górach z przepięknymi krajobrazami, łąkami, jeziorami, będziemy mogli cieszyć się ciepłym latem wyłącznie przez miesiąc albo dwa, a później w niedługim czasie pojawia się śnieg. Poruszanie się transportem publicznym albo samochodem, może stanowić pewne wyzwanie.

  Mieszkanie na Sardynii, Sycylii czy też w Kalabrii, gdzie latem temperatury nierzadko przekraczają 40 stopni Celsjusza, to już zupełnie inna bajka. Zimą śnieg występuje przede wszystkim w wysokich partiach górskich, okres wegetacyjny także będzie zupełnie odmienny, aniżeli na północy Włoch albo Polski. Nie brak jest przepięknych widoków, przejrzyście czystej wody morskiej, niemniej jednak żyje się inaczej.

  Poszukiwanie apartamentu w sieci

  Warto zapoznać się z przewodnikami, blogami i wyruszyć w podróż do Włoch. A jeżeli mamy to wszystko już za sobą i wiemy, iż ta lokalizacja, jedyna na całym świecie znajduje się na Sardynii, to znajdźmy szybko wyszukiwarkę nieruchomości i rozpocznijmy odznaczanie domów do oglądania. Później o każdy z nich trzeba wypytać właściciela albo biuro nieruchomości. Spytajmy o dokumentację, która świadczy o prawidłowościach.

  Znalezienie zaufanego technico na Sardynii

  Sardynia apartamenty
  Sardynia apartamenty

  Najlepiej, jeśli będziemy mieć na miejscu osobę, której możemy zaufać, czyli tak zwanego technico, czyli lokalnego specjalistę albo technika. To on uda się w naszym imieniu do gminy, pobierze oraz sprawdzi wszelką dokumentację. To dokumenty oraz wypisy z lokalnych technicznych biur, jak i katastru nieruchomości. Należy sprawdzić, czy powstały apartament jest zgodny z projektem, który został złożony w katastrze, czy dom nie jest obciążony hipoteką i ilu ma właścicieli.

  To ostatnie jest także bardzo istotne, bo jeżeli nie będzie zgody na sprzedaż wszystkich osób będących właścicielami, możemy oczekiwać na nią przez wiele lat. Na późniejszych etapach to również on będzie odpowiadał za kontaktowanie się z architektem, geodetą czy też firmą remontową. Może nam przygotować wszystko do kupna apartamentu.

  Zakup apartamentu na Sardynii przez lokalną agencję nieruchomości

  Jeżeli poszukujemy ofert kupna albo wynajmu apartamentu, poza poważnym przeszukiwaniem sieci, powinniśmy zgłosić się najlepiej do lokalnej agencji nieruchomości. Na miejscu przeważnie znajdziemy ich minimum kilka. Nie każda będzie nas traktować bardzo poważnie i nie każda będzie mocno zaangażowana, żeby sprzedać nam sprawdzoną oraz uczciwą ofertę. Kupno apartamentu przez pośrednika nie daje nam żadnej gwarancji odnośnie do zakupu sprawdzonej i dobrej nieruchomości bez problemów. Na pewno może, jednak skrócić czas oczekiwania i jeżeli trafimy odpowiednio – otrzymamy całą dokumentację oraz odpowiedzi na nurtujące pytania za jednym razem.

  Jak kupić apartament na Sardynii? – koszty agencji

  Zwykle taka przyjemność będzie nas kosztowała 3 procent netto od wartości danej nieruchomości. Druga opcja, sprzedający płaci agencji nieruchomości także około 3 procent netto, spotkać się można, jednakże niejednokrotnie z tym, iż wysokość prowizji płatnej od sprzedaży oraz cenę apartamentu można negocjować w dół, ale także niestety podwyższyć. Wpływać na to może między innymi: cena i stan nieruchomości, desperacja osoby sprzedającej albo typ umowy z agencją nieruchomości – na wyłączność albo nie. Dobrze mieć to na względzie podczas ustalania ceny. Możemy poprosić o negocjowanie ceny z osobą będącą właścicielem, które będą przeprowadzone przez biuro nieruchomości, abyśmy stali się poważnymi partnerami i żeby agencja podjęła się negocjowania naszej oferty.