Gabinet kosmetyczny – na jakie zabiegi warto się zdecydować?

  Gabinet kosmetyczny - na jakie zabiegi warto się zdecydować?

  Gabinet kosmetyczny – na jakie zabiegi warto się zdecydować? Gabinet kosmetyczny to miejsce, w którym można podjąć się wielu zabiegów upiększających. W Polsce można spotkać coraz więcej takich miejsc i cieszą się one popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jednak to oczywiście płeć piękna statystycznie zdecydowanie częściej odwiedza salony urody. Jakie więc zabiegi kosmetyczne, które oferują salony piękności cieszą się największą popularnością i warto je wykonać?

  Upiększanie paznokci

  Zabieg pielęgnacyjny paznokci jest prawdopodobnie najpopularniejszy w obecnych czasach. Wynika to oczywiście z faktu, że paznokcie są niejako wizytówką każdej kobiety. Od razu rzucają się w oczy, niezależnie od sytuacji. Salony urody oferują kilka sposobów upiększenia paznokci, a jednym z najczęściej wybieranych jest manicure hybrydowy. Jest to bardzo dobra metoda dla osób, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu na wizyty w salonach piękności, a także dla osób, które nie do końca lubią sam proces malowania paznokci. Może być to nieco zadziwiający fakt, jednak istnieją kobiety, które nie do końca lubią wizyty w gabinetach kosmetycznych.

  Sam zabieg manicure jest stosunkowo prosty. Coraz więcej osób nawet samodzielnie wykonuje tego typu czynności. Cały proces przebiega na naniesieniu lakieru hybrydowego, który kolejno jest utwardzany zwykła lampą UV. Taki proces zapewnia utrzymanie się lakieru na paznokciach do nawet 4 tygodni. W ten cały czas paznokcie utrzymują także świetny wygląd i barwę. Warto zaznaczyć, że manicure hybrydowy nie uszkadza w wielkim stopniu paznokci. Dobrze wykonany zabieg jest wręcz nieszkodliwy dla naszych paznokci. W zależności od salonu, koszt całkowity manicure może wahać się do około 70 zł.

  Zabieg peelingu kawitacyjnego

  Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę, że peeling to ważna część zadbanego ciała. Gabinety kosmetyczne oferują nieco dogłębniejsze peelingi, które przybierają nazwę kawitacyjnych. W odróżnieniu od zwykłego peelingu, peeling kawitacyjny działa zdecydowanie głębiej i skuteczniej. Można powiedzieć, że jest to zabieg, który można wykonać niezależnie od naszego rodzaju cery. Z tego powodu on również cieszy się ogromną popularnością wśród klientów salonów urody. Proces wykonania zabiegu w salonie piękności polega na użyciu szpatułki, wytwarzające ultradźwięki. 

  Zabieg peelingu kawitacyjnego dokładnie usuwa martwy naskórek. Ponadto cała skóra zostaje odpowiednio oczyszczona. Osoby, które zmagają się z nieco większym problemem skórnym, mogą zdecydować się na wykonanie aż do 3 bądź nawet 6 zabiegów tego typu. Koszt takiego zabiegu jest oczywiście uzależniony od miasta i od konkretnego salonu, w którym będzie go wykonywać. Jednak średnia cena za jeden zabieg nie powinna przekraczać 100 zł, a w mniejszych miastach może sięgać nawet kwoty 40 zł.

  Usługa body wrapping

  Gabinet kosmetyczny - na jakie zabiegi warto się zdecydować?
  Gabinet kosmetyczny – na jakie zabiegi warto się zdecydować?

  Bardzo dużym zainteresowaniem wśród kobiet cieszy się także body wrapping. Jest to zabieg, który można wykonać w niemal każdym gabinecie kosmetycznym. Swoim działaniem znacząco przyczynia się do wyszczuplenia, a co najważniejsze do zredukowania cellulitu. Cały proces opiera się na wmasowywaniu w skórę specjalnego preparatu, który posiada w swoim składzie odpowiednie czynne substancje. Kolejno osoba przechodząca przez zabieg jest okrywana bardzo ciasno przez folię, a następnie dodatkowo okrywa kocem. Jest to działanie bardzo skuteczne, ponieważ pozwala ono pobudzić krążenie krwi oraz limfy, właśnie poprzez specjalny ucisk. Taka czynność poprawia natychmiastowo działanie wcześniej wtartego preparatu, co pozwala ujędrnić skórę i stopniowo usuwać cellulit.

  Niektóre osoby decydują się na wykonanie takiego zabiegu w swoim zaciszu domowym. Warto jednak pamiętać, że profesjonalne gabinety kosmetyczne mają w takich czynnościach już odpowiednie doświadczenie, dzięki czemu od razu są w stanie dobrać odpowiedni preparat do danego rodzaju skóry. W przypadku samodzielnie wykonywanego zabiegu może dojść do niepowodzenia, ponieważ możemy źle dobrać środki wspomagające proces body wrappingu . Rozwiązaniem może okazać się chociaż jeden zabieg, który wykonany w salonie urody. Koszt całkowity takiego jednorazowego zabiegu, jeśli zdecydujemy się na brzuch, pośladki i nogi może wahać się w okolicach około 150 zł. Warto dodać, że niejednokrotnie należy wykonać nawet całą serię takich zabiegów, w odstępach co około 4 dni, aby odczuć pożądane efekty.

  Postaw na wysokiej jakości gabinet kosmetyczny

  Klienci gabinetów kosmetycznych mają ogromny wybór pod względem wyboru idealnego salonu. Jest to ważny czynnik, ponieważ uczęszczanie do salonu, który nieprofesjonalnie wykonuje swoje usługi, może po prostu okazać się marnowaniem pieniędzy. A jak możemy zauważyć powyżej, najpopularniejsza zabiegi, które można wykonać w salonach piękności, nie należą wcale do najtańszych. A co dopiero, jeśli zdecydujemy się na jakiś bardziej wymyślny zabieg kosmetyczny. W takim przypadku cena może poszybować wyraźnie w górę. Warto więc uczęszczać jedynie do renomowanych i sprawdzonych gabinetów kosmetycznych, aby zabieg został wykonany w jak najlepszy sposób, ponieważ tylko taki zabieg może przynieść nam oczekiwane efekty.