Piękne paznokcie to atrybut kobiecości

  Piękne paznokcie to atrybut kobiecości

  Piękne paznokcie to atrybut kobiecości – kobiety, pragnąc wyglądać pięknie i czuć się komfortowo poświęcają wiele czasu na pielęgnację. Rozmaite kosmetyki, zarówno pielęgnacyjne jak i tzw. kolorowe, upiększające pomagają w codziennym dbaniu o piękny wygląd. Jedną z ważniejszych części ciała, której kobiety poświęcają uwagę w codziennej pielęgnacji są dłonie. Zadbane dłonie i piękne, długie, umalowane paznokcie to niewątpliwie jeden z atrybutów kobiecości. 

  Komu zaufać w kwestii stylizacji paznokci?

  W dzisiejszych czasach mamy możliwość korzystania z wielu udogodnień, które wpływają na wygląd i trwałość paznokci. W przeciwieństwie do naszych babć i mam nie musimy w kwestii pielęgnacji i dbania o paznokcie stawiać jedynie na domowe sposoby. W większości miast i miasteczek na każdym kroku znaleźć można salony piękności, w których dostępna jest również usługa manicure czy pedicure. Coraz częściej do wyboru mamy także wiele profesjonalnych salonów, wyspecjalizowanych wyłącznie w usługach związanych z dbaniem o paznokcie. Zatrudnione w takich salonach stylistki, przeszły wiele specjalistycznych szkoleń, które pozwalają w pełni zaufać im w kwestii pielęgnacji i stylizacji.

  Na rynku sporo jest również specjalistek od paznokci, które oferują usługę stylizacji paznokci z dojazdem do klientki. Takie rozwiązanie może okazać się bardzo wygodne. Pozwala oszczędzić czas (dzięki temu, że nie musimy dojeżdżać do salonu), a także wykonać manicure czy pedicure w komfortowych warunkach. Wiele kobiet korzysta z tej opcji, gdy np. opiekują się małym dzieckiem, co uniemożliwia im wyjście z domu. Warto jednak pamiętać, że kwalifikacje i umiejętności stylistek zajmujących się paznokciami w salonie są weryfikowane przez właścicieli. Osoba zarządzająca salonem odpowiada również za jakość używanych produktów i dbałość o sprzęt, z którego korzysta stylistka. Tymczasem kiedy osoby oferujące usługę stylizacji paznokci dojeżdżają do swoich klientek, mogą nie zawsze stosować się do najwyższych standardów. W związku z tym warto dobrze sprawdzić z kim mamy do czynienia i czego możemy się spodziewać. 

  Opinie klientek są bezcenne

  Podobnie jak w wielu innych sprawach, również w kwestii stylizacji paznokci bezcenne są opinie klientek, które korzystają z podobnych usług. Pozytywne opinie dostępne w social mediach, podpisane imieniem i nazwiskiem to jeden ze sprawdzonych sposobów na upewnienie się, że z usług wybranego salonu warto skorzystać. Jednak najcenniejsze są informacje o jakości stylizacji paznokci w danym salonie przekazywane bezpośrednio od koleżanek czy sąsiadek. Możliwość obejrzenia na żywo wykonanego manicure, zweryfikowania jakości ale i stylu, w jakim swoją pracę wykonuje stylistka to niezwykle cenna wskazówka. Warto również pamiętać o tym, że opinia o danym salonie nie jest jedyną, o którą warto się postarać. W salonie może pracować kilka stylistek, dlatego dobrze jest upewnić się, że trafimy w odpowiednie ręce. 

  Jak dobrać stylizację?

  Piękne paznokcie to atrybut kobiecości
  Piękne paznokcie to atrybut kobiecości

  Możliwości stylizacji paznokci jest wiele. Można pokusić się o najpopularniejszy w ostatnich latach manicure hybrydowy, żelowy lub akrylowy. Można również wykonać po prostu tradycyjny manicure. Minęły już lata, w których paznokcie aby uznać je za kobiece, musiały być niezwykle długie. Obecnie również krótkie, ale równe, zadbane paznokcie są trendy, szczególnie na co dzień. Czasami udając się do salonu mamy gotowy plan, dotyczący tego jaki manicure chcemy nosić. Jednak profesjonalna stylistka odpowiada nie tylko za wygląd, ale również za jakość wykonanej usługi. Z tego powodu powinna doradzić najlepszą stylizację biorąc pod uwagę nie tylko preferencje klientki, ale również aktualny stan płytki paznokcia. Jeśli jakość płytki jest zadowalająca, stylizacja paznokci może opierać się wyłącznie na oczekiwaniach wizualnych, z jakimi w salonie pojawia się klientka. Jeżeli coś wzbudza niepokój wykwalifikowanej stylistki – warto polegać na jej poradach i zdecydować się na proponowaną metodę stylizacji paznokci. 

  Doszkalanie ma znaczenie

  Trendy w stylizacji paznokci zmieniają się równie często jak trendy w modzie. Niektóre stylizacje, jak np. klasyczny french, przybierają w kolejnych sezonach różne formy. Zmienia się stosowana paleta odcieni, nowe zdobienia pojawiają się na rynku i są doceniane przez zadowolone klientki. Dlatego jeśli chcemy, aby nasze paznokcie wyglądały nie tylko pięknie, ale i modnie – warto korzystać z usług stylistek, które czują potrzebę bycia na bieżąco, monitorowania trendów i systematycznego uczęszczania na szkolenia. Dzięki temu można także korzystać z nowości technicznych, które z każdym sezonem ulepszają jakość usług.

  Zadbane paznokcie pozwalają kobiecie czuć się komfortowo na co dzień. Szczególne okazje, jak wesele czy wymarzony wyjazd wakacyjny pozwalają zwykle na większe szaleństwa w doborze stylizacji paznokci. W takich sytuacjach równie ważne jak piękny wygląd i modny wzór, stają się kwestie wytrzymałości wykonanego manicure. Jeśli uda nam się znaleźć stylistkę, która działa profesjonalnie i dobrze” czuje” nasz styl, możemy być pewne, że dobrana stylizacja sprawdzi się w każdych warunkach.