Kalkulator Przewoźnika OCP

  Kalkulator Przewoźnika OCP

  Kalkulator Przewoźnika OCP na https://www.fullpolisa.pl/ocp-przewoznika/ – Jeśli chcemy założyć firmę zajmującą się transportem drogowym towarów, aby pozyskać klientów, musimy oczywiście posiadać ubezpieczenie OCP dla przewoźnika. Dlatego konieczne jest zrozumienie, czym jest ten rodzaj polisy, co obejmuje, koszty i dlaczego przed dokonaniem wyboru warto skorzystać z odpowiedniego kalkulatora.

  Ubezpieczenie OCP – co to jest i kto może z niego skorzystać?

  Kalkulator Przewoźnika OCP
  Kalkulator Przewoźnika OCP

  OCP przewoźnika jest produktem całkowicie odrębnym od obowiązkowej polisy OC. Ubezpieczenie OCP, czyli Ubezpieczenie Odpowiedzialności Przewoźnika, to ubezpieczenie oferowane specjalnie dla firm spedycyjnych. Chociaż jest to całkowicie dobrowolne, wiele firm żeglugowych uważa to za konieczne. Z jakiego powodu?

  Każda firma spedycyjna jest odpowiedzialna za wysyłkę towaru od przyjęcia do dostawy do odbiorcy. Dzięki polisie OCP właściciel firmy nie musi się obawiać, że w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży przewożonego towaru będzie zmuszony do wypłacenia klientowi odszkodowania – obowiązek będzie po stronie firmy ubezpieczeniowej.

  Zakup polisy OCP przez firmę jest bardzo korzystny dla jej klientów. Każdy hurtownik czy producent wysyłający towar do innej firmy chce mieć pewność, że w przypadku szkody otrzyma odszkodowanie.

  Polityka OCP przewoźnika – co obejmuje?

  Standardowa ochrona polisy OC przewoźnika obejmuje uszkodzenie lub zniszczenie przewożonego towaru, a także skutki finansowe opóźnionej dostawy. Jednocześnie można lepiej rozwijać ochronę zapewnianą przez OCP. Firmy ubezpieczeniowe mogą zdecydować się na zawarcie dodatkowych klauzul w swoich umowach. Dlatego właściciele firm mogą uzyskać ochronę w następujących sytuacjach:

  • uszkodzenia związane z awarią agregatu chłodniczego pojazdu,
  • szkody spowodowane niewłaściwym postępowaniem podwykonawców,
  • uszkodzenia ładunku podczas załadunku i rozładunku,
  • szkody spowodowane parkowaniem na parkingu niestrzeżonym,
  • kradzież przewożonych towarów.

  Firmy spedycyjne powinny wybrać dodatkowe warunki zgodnie z własnymi potrzebami i charakterem przewożonego towaru. Na przykład firma specjalizująca się w transporcie towarów niebezpiecznych może być zainteresowana klauzulą ​​gwarantującą, że firma ubezpieczeniowa pokryje koszty związane z usunięciem pozostałych szkód.

  Jaka jest opłata OCP przewoźnika i od czego zależy cennik polisy?

  W przypadku OCP przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/ drogowego nie ma ustalonego przedziału cenowego dla ubezpieczycieli – składki są zawsze naliczane osobno. Dzieje się tak, ponieważ firmy transportowe działają na różną skalę. Wybrane podmioty pracują tylko dla stałych klientów, inne szukają zamówień podczas korzystania z giełd wysyłkowych.

  Jakie kwestie są brane pod uwagę przy obliczaniu składek?

  Zgodnie z informacjami, które można znaleźć w kalkulatorze OCP operatora, parametry te obejmują:

    1. rodzaj towaru i wybrane warunki dodatkowe,
    2. wysokość wybranej kwoty gwarantowanej,
    3. historia polisy (roszczenia, brak roszczeń),
    4. ładowność i ilość pojazdów,
    5. wysokość przychodów uzyskanych z zrealizowanych wysyłek (międzynarodowych, krajowych).

  Firmy transportowe, które kupują OCP w przesyłkach międzynarodowych, muszą również podać, czy wysyłają do krajów o podwyższonym ryzyku. Należą do nich: Rosja, Rumunia, Wielka Brytania czy Białoruś.

  Kalkulator operatora OCP – dlaczego go używać?

  Kalkulator OCP dla tego typu przewoźnika skierowany jest bezpośrednio do właściciela firmy, która przewozi towar. Za pomocą takiego narzędzia będziemy mogli szybko i łatwo obliczyć i porównać politykę OCP przewoźnika, spedytora OCP, składki AC/OC pojazdów wykorzystywanych w działalności przewozowej tzw. ubezpieczenie i będziemy mogli uzyskać certyfikat licencji transportowych.

  Wygoda

  Dzięki takiemu kalkulatorowi będziemy mogli łatwo i szybko obliczyć, porównać i opłacić ubezpieczenie OC przewoźnika, OC spedytora czy ubezpieczenie wymagane do zakupu licencji przewoźnika bezpośrednio z komputera bez czekania w kolejce i marnowania cennego czasu.

  Bezpieczeństwo

  Portal udostępniający kalkulator OCP operatora bardzo dba o bezpieczeństwo, dlatego wszystkie wprowadzane przez nas dane są szyfrowane za pomocą specjalnego protokołu SSL, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa w sieci.

  Możliwość odpowiedniej regulacji

  W ubezpieczeniach OCP dla przewoźników, jak również w ubezpieczeniach komunikacyjnych dla przewoźników posiadających flotę co najmniej kilkunastu pojazdów, są wartościowe, które są indywidualnie ustalane dzięki czemu będziemy mogli uzyskać bardzo atrakcyjne warunki.