Auto hol Warszawa

  W wielu sytuacjach pomoc drugiego kierowcy jest niemalże niezbędna. Uszkodzenie pojazdu powoduje bowiem, że nie jesteśmy w stanie ruszyć się z miejsca, co jest bardzo problematyczne. Nie zmienia to jednak faktu, że możemy zdecydować się na auto hol Warszawa. Kiedy holowanie okaże się niezbędne? W jaki sposób bezpiecznie holować samochód osobowy? Do jakich pojazdów metoda ta nie będzie prawidłowa? Jak w sposób właściwy holować pojazd? O jakich przepisach powinniśmy pamiętać? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

  Kiedy holowanie okaże się niezbędne?

  Auto holowanie Warszawa może okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku wielu sytuacji. Przykładem jest chociażby sytuacja, w której pojazd jest po kolizji, w wyniku czego uszkodzeniu uległy elementy blacharskie. Do najczęściej bitych zaliczyć możemy zderzaki, drzwi i tylne klapy. Inną sytuacją, w której auto holowanie Warszawa jest rozsądne to wylewanie się płynu z uszkodzonej chłodnicy lub z miski. Konieczne jest jednak zastopowanie wycieków, w przeciwnym wypadku pojazd musi być transportowany za pośrednictwem lawety. Okazuje się, że każdorazowo plamy oleju są zabezpieczane przez straż pożarną- mogą one bowiem doprowadzić do sytuacji, w której inne pojazdy wpadną w niebezpieczny poślizg. Auto holowanie Warszawa może odbyć się również, kiedy samochód ma zerwany pasek wieloklinowy, pojazd ma uszkodzoną cewkę zapłonową, zostało zatankowane nieodpowiednie paliwo lub doszło do przegrzania/zatarcia silnika. Tego typu usługi często wykorzystywane są, kiedy dojdzie do awarii dowolnego czujnika, co uniemożliwia uruchomienie silnika lub ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

  W jaki sposób bezpiecznie holować samochód osobowy?

  Auto hol WarszawaHolowanie samochodu przez pomoc drogową z pewnością nie należy do najłatwiejszych, właśnie z tego powodu warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług auto holowania Warszawa. Jeśli jednak chcemy takie czynności wykonywać na własną rękę, wówczas kluczowa jest kwestia sprawnego układu hamulcowego, układu kierowniczego i oświetlenia zewnętrznego. Dodatkowo pojazd musi dać się otworzyć, w przeciwnym wypadku kierowca nie będzie mógł zająć odpowiedniego miejsca wewnątrz. Pamiętajmy także o tym, że kierowca auta holowanego także musi być przygotowany. Oznacza to, że w jego aucie powinno działać wspomaganie. Wymaga to zdecydowanie większej siły podczas kręcenia kierownicą. Należy także podkreślić, że w tej sytuacji nie będzie prawidłowo działać również wspomaganie układu hamulcowego. W praktyce będzie to wymagało nieco wcześniejszego i znacznie silniejszego wciskania pedału odpowiedzialnego za hamowanie. Co godne podkreślenia, obydwa samochody muszą mieć opłacone ubezpieczenie OC. Holowanie pojazdu, który przez długi okres czasu znajdował się na parkingu może być zatem niezgodne z prawem, a nam pozostaje jedynie wynająć lawetę, której koszt nie zawsze jest satysfakcjonujący.

  Jakich pojazdów nie należy holować?

  Istnieją niestety sytuacje, w których holowanie pojazdu nie jest możliwe. Przede wszystkim nie można tego robić z czterokołowcami, które posiadają automatyczną skrzynię biegów. Co prawda niektórzy producenci pozwalają na to, aby holować jedynie określone modele, jednakże tylko i wyłącznie z niewielką prędkością i na niewielkich dystansach. Specjaliści przypominają także, że holować nie można pojazdów, które posiadają hybrydowy lub elektryczny napęd. Ryzyko niepowodzenia i dodatkowych uszkodzeń jest bowiem zbyt duże. Pamiętajmy o samochodach z zawieszeniem pneumatycznym lub hydropneumatycznym, w których mogło dojść do awarii silnika. Jeśli silnik nie pracuje, wówczas zawieszenie opadnie. Nie w sposób nie wspomnieć o samochodach, w których doszło do rozszczelnień w zawieszeniu.

  Jak w sposób właściwy holować pojazd?

  Auto holowanie Warszawa nie należy do najłatwiejszych czynności, dlatego też warto zastanowić się nad profesjonalną firmą, która się tym zajmuje. Jeśli jednak chcemy tego dokonać na własną rękę, powinniśmy skupić się na drogach, które charakteryzują się niewielkim natężeniem ruchu. Samochody muszą poruszać się w sposób płynny, a linka holująca powinna być napięta. Unikajmy sytuacji, w której czterokołowce szarpią. W przypadku dróg wielopasmowych zaleca się poruszanie jedynie prawym pasem. Przed wykonaniem skrętu obydwa pojazdy włączają kierunkowskazy. W sposób szczególny powinniśmy zwrócić uwagę na przejściach dla pieszych.

  O jakich przepisach powinniśmy pamiętać?

  Auto holowanie Warszawa wymaga od nas znajomości w zakresie przepisów. Przede wszystkim maksymalna prędkość wynosi 30 km/h w terenie zabudowanym i 60 km/h w terenie niezabudowanym. Zarówno pojazd holujący, jak i ten holowany powinien mieć włączone światła mijania, także przy odpowiedniej widoczności. W obu pojazdach powinni znajdować się kierowcy, którzy posiadają niezbędne uprawnienia. Odległość przy giętkim połączeniu może wynosić od 4 do 6 metrów, natomiast przy sztywnym połączeniu- maksymalnie 3 metry. 

  Pomocne treści :
  https://www.tf.edu.pl/auto-hol-w-warszawie/
  https://www.caffarel.org.pl/warszawa-auto-hol/
  https://www.zizzar.pl/auto-hol-warszawa/