Eleganckie i wytrzymałe bramy garażowe

  Eleganckie i wytrzymałe bramy garażowe

  Eleganckie i wytrzymałe bramy garażowe – w przypadku obiektów mieszkalnych, jak domy rodzinne, czy domy szeregowe, garaż to integralna część budynku, która pełni ważną funkcję. Oczywiście jego podstawowym zadaniem jest możliwość przechowywania w nim samochodów. Takie rozwiązanie jest istotne dla stanu technicznego auta.

  Ochrona przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych pomaga w zachowaniu lepszego stanu karoserii, jak też części mechanicznym. Inną, ważną funkcją jest możliwość przechowywania w garażu różnego typu sprzętów domowych, jak kosiarka, narzędzia, czy myjka ciśnieniowa. Niejednokrotnie można w nim trzymać także rowery, czy inne dwuślady. Dlatego tak ważne jest, aby bramy garażowe były odporne, z uwagi na możliwość włamania. Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie elementów dodatkowo ocieplanych, co pozwala na redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem domu.

  Brama garażowa a wjazdowa

  Eleganckie i wytrzymałe bramy garażowe
  Eleganckie i wytrzymałe bramy garażowe

  Bardzo popularnym elementem ogrodzenia jest brama wjazdowa. Pozwala na skuteczne odgrodzenie posesji, a właścicielom na łatwy wjazd na jej teren. Nowoczesnym rozwiązaniem jest wykorzystanie elementów pozwalających na automatyczne otwieranie bramy oraz jej zamykanie. Jednak to rozwiązanie, w kontekście obiektu jest niewystarczające, jeśli chodzi o odpowiednie formy zabezpieczenia. W domach, gdzie przewidziany jest garaż jako element  budynku, należy bezwzględnie zamontować także bramę garażową. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, które sprawdzają się doskonale, a są nimi bramy garażowe roletowe. To rozwiązanie pozwala na jej łatwe otwarcie oraz zamknięcie. Najczęściej system prowadnic, po których brama jest unoszona, zamontowany jest u sufitu. Dzięki temu nawet w miejscach, gdzie nie istnieje dużo wolnej przestrzeni, sprawdzą się doskonale, ponieważ wykorzystują powierzchnię garażu. W przypadku garaży bezpośrednio przynależących do obiektu mieszkalnego montaż bramy ogranicza straty w cieple w okresie grzewczym i w zasadzie ma spory wpływ na estetykę obiektu.

  Czy brama garażowa może być zamontowana w garażu wolnostojącym?

  Bardzo dużo zależy od tego, jaki to typ garażu. Jednak w znaczącej ilości przypadków takie rozwiązanie jest również możliwe. Z pewnością garaże wolnostojące murowane mogą zostać wyposażone w konkretny rodzaj bramy. O ile jest wystarczająca ilość miejsca, można wykorzystać bramy uchylne. Są one łatwe w obsłudze, a jednocześnie bardzo skutecznie chronią dobytek, który znajduje się wewnątrz garażu. W przypadku wiaty garażowej dużo zależy od tego, czy jest wystarczająco solidna, by zamontować na elementach konstrukcyjnych system, w którym brama zostanie osadzona. W tym przypadku może okazać się, iż lepszym rozwiązaniem będą bramy roletowe, pozbawione ocieplenia, które wydaje się zbędne w obliczu takiej konstrukcji.

  Czy warto montować bramę garażową?

  Bez wątpienia tak. W przypadku obiektów mieszkalnych, gdzie garaż stanowi część budynku stają się one wręcz elementem niezbędnych, zarówno ze względów estetycznych, jak też praktycznych. W przypadku wiat są one elementem dodatkowy, jednak w dalszym ciągu nie tracą na swojej funkcjonalności. Jest to rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo sprzętów przechowywanych w garażu, zarówno na wypadek kradzieży, jak też działania szkodliwej aury atmosferycznej, takich jak opady gradu, czy śniegu.

  Polecamy sprawdzić:

  Brama garażowa automatycznie otwierana

  Napędy do bram wykorzystywane są powszechnie przy okazji wszelkiego rodzaju bram przemysłowych, czy wjazdowych. Są doskonałym i wygodnym rozwiązaniem. W przypadku prywatnych obiektów mieszkalnych możliwy jest wjazd na posesję bez potrzeby wychodzenia samochodu, co w obliczu ulewy jest bardzo wygodne. Dodatkowo system automatycznie zamyka bramę po określonym czasie. Podobny mechanizm jest doskonały bram garażowych. Napędy do bram roletowych są bardzo efektywnym, wydajnym i skutecznym sposobem na automatyzację otwierania garażu.

  Kwestie estetyczne bram garażowych

  Z uwagi, iż obecnie w sektorze architektonicznym, nie tylko sam wystrój wnętrza, ale także zewnętrza część budynku stanowią element estetyczny, który wkomponowuje się w nowoczesne założenia stylistyczne i kolorystyce, także producenci bram garażowych projektują swoje produkty w ten sposób, aby wpisywały się we współczesne obiekty architektoniczne.

  Jakie wymiary powinna mieć brama garażowa?

  Jeśli chodzi o światło garażu najczęściej jego wymiary są standaryzowane. Oznacza to, iż spokojnie można zamówić gotowe modele bramy. Powinny one oczywiście być dostosowane zarówno do wysokości, jak też szerokości, aby zapewnić jej skuteczność w ochronie przed aurą pogodową, czy nieproszonymi gośćmi, jak też funkcjonalność, czy możliwość wygodnego operowania skrzydłami bramy, czy bramą roletową. W przypadku niestandardowych konstrukcji niezbędne jest zamówienie tego typu elementu na wymiar. W tym przypadku nie ma potrzeby przejmować się wymiarami, które należy poddać. Profesjonalna ekipa sama dokona wymiarów, by stworzyć produkt dostosowany do panujących warunków, dzięki czemu klient ma pewność, co do jakości bramy, jak też jej prawidłowego osadzenia.