Termolifting falami radiowymi to jedna z najważniejszych procedur medycyny estetycznej

  Termolifting falami radiowymi to jedna z najważniejszych procedur medycyny estetycznej

  Termolifting falami radiowymi to jedna z najważniejszych procedur medycyny estetycznej. Jak radzić sobie ze zmianami skóry w wieku dorosłym? Co zrobić, jeśli chce się zatrzymać młodość przez wiele lat bez uciekania się do operacji? Nie każdy może korzystać z chirurgii plastycznej z powodu możliwych komplikacji i przeciwwskazań.

  Nowe osiągnięcie w medycynie estetycznej to lifting termiczny (fale radiowe, lifting RF) to sposób, aby skóra była młoda i piękna bez interwencji chirurgicznej. Termolifting RF działa przyczynowo czyli cofa skutki starzenia się skóry. Fale radiowe dostarczają energię cieplną do skóry właściwej oraz tkanki podskórnej i dochodzi do stymulacji włókien kolagenowych.

  Termolifting RF (podgrzanie głębokich warstw skóry)

  Najnowocześniejsze technologie, niezawodne urządzenia i wysokiej, jakości materiały pozwalają zabiegom medycyny estetycznej oferować unikalne programy odmładzania i leczenia skóry. Doświadczony kosmetolog wybiera technikę, która będzie dla danego pacjenta najskuteczniejsza i gwarantuje wysoką, jakość wszystkich procedur, w tym takich jak podnoszenie termiczne RF.  Urządzenie do liftingu falami radiowymi RF to nowa generacja napinania skóry twarzy: przynosi wynik porównywalny z efektem operacji plastycznych, nawet u pacjentów w wieku powyżej 45 roku życia.

  Jakie są efekty liftingu skóry twarzy RF?

  Wygładzanie zmarszczek, fałd na twarzy i szyi (aparat redukuje zmarszczki wszystkich rodzajów, jest jednym z, niewielu, które mogą skutecznie i bezpiecznie oddziaływać na „kurze łapki” wokół oczu), ponadto zapewnia:

  • Lifting konturu twarzy, likwidacja opadania powiek
  • Napinanie skóry policzków, likwidacja chomików, drugiego podbródka
  • Przywrócenie napięcia skóry (zwiększona elastyczność, poprawiona cera)
  • Korekcja zastoinowych plam i naczyniowych
  • Poprawa krążenia krwi w tkankach.

  Ponadto, jak dowodzą badania kliniczne, urządzenie pomaga również w rozwiązywaniu problemów skórnych (korekcja blizn, redukcja porów, zapobieganie starzeniu itp.). Ale aby uzyskać wyraźny efekt z takiej procedury medycyny estetycznej, jak podnoszenie temperatury w tkankach RF, trzeba wykonać, co najmniej 7-10 procedur w odstępie 7-14 dni.

  Zalety działania fal radiowych RF

  Dzisiaj wykonywanie termoliftingu falami radiowymi RF jest bardzo pożądaną usługą i nie jest to zaskakujące, ponieważ technologia ma wiele zalet:

  • Natychmiastowy efekt napinania skóry
  • Widoczny przedłużony efekt (zwiększa się przez kilka tygodni i trwa do 6 miesięcy)
  • Radiolifting jest bezbolesnymć zabiegiem wykonywanym w gabinecie kosmetologa

  Procedura medycyny estetycznej RF trwa około 30 minut, nie ma okresu rehabilitacji (niewielkie zaczerwienienie i niewielki obrzęk tkanek, które mijają bez śladu bez dodatkowego wysiłku, mogą trwać godzinę).

  Co to jest lifting twarzy za pomocą fal radiowych (lifting RF)?

   Jak wiadomo, zasada działania wielu urządzeń medycyny estetycznej o efekcie odmładzającym i napinającym skórę opiera się na ekspozycji na fale radiowe. Technologia ta od dawna jest znana w medycynie. Promieniowanie fal radiowych ogrzewa tkankę podskórną do określonej temperatury, co prowadzi do zmniejszenia włókien kolagenu-elastyny (szkielet podtrzymujący skórę). W rezultacie skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna, zmarszczki są zmniejszone. Ta metoda nazywa się termoliftingiem częstotliwości radiowej RF.

  Urządzenie do termoliftingu RF może działać natychmiast w trzech trybach częstotliwości radiowej, co prowadzi do równomiernego nagrzewania skóry na różnych głębokościach. Aparat łączy dwubiegunowe podnoszenie RF z pulsacyjną technologią przechwytywania próżni. W przeciwieństwie do monopolarnych urządzeń RF, w których częstotliwości radiowe przenikają do całego ciała pacjenta, w reakcji bipolarnej częstotliwość przechodzi tylko w strefie ekspozycji, a dodatkowe zastosowanie próżni poprawia rozkład energii fal radiowych w tkankach.

  Oprócz wysokiej dokładności i bezpieczeństwa termolifting twarzy metodą fal radiowych ma również inne zalety:

  • Zgodność z innymi metodami odmładzania: mezoterapia, biorewitalizacja, itp. (w tym przypadku pacjent najpierw przechodzi cykl termoliftingu, a następnie uzupełnia go innymi metodami)
  • Możliwość wykonania procedur o każdej porze roku
  • Brak potrzeby specjalnego przygotowania do zabiegu.

  Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

  Termolifting falami radiowymi to jedna z najważniejszych procedur medycyny estetycznej
  Termolifting falami radiowymi to jedna z najważniejszych procedur medycyny estetycznej

  Termolifting twarzy falami radiowymi, jak każda procedura medycyny estetycznej, ma przeciwwskazania:

  • Guzy o różnej etiologii
  • Ciąża i laktacja
  • Padaczka
  • Zmiany skórne (choroby grzybicze, łuszczyca, otwarte rany)
  • Ostre choroby zakaźne
  • Zaostrzenie chorób skóry
  • Choroby ogólnoustrojowe tkanki łącznej.

  Jak zwiększyć efektywność procedury termolifting RF?

  Podczas zabiegu termoliftingu fale radiowe aktywnie oddziałują z cząsteczkami wody w komórkach skóry właściwej, co pozwala ogrzać tkankę, aby osiągnąć pożądany efekt. W związku z tym oczywiste jest, że dla najbardziej udanego zabiegu skóra powinna być wystarczająco nawilżona. Dobrze przygotować skórę do zabiegu termoliftingu są w stanie zastrzyki z kwasu hialuronowego, jako procedury uzupełniające zaleca się biorewitalizację i mezoterapię.