Modelowanie ust kwasem hialuronowym

  Modelowanie ust kwasem hialuronowym

  Modelowanie ust kwasem hialuronowym – wiele z nas niejednokrotnie myślało o trwałym poprawieniu czegoś w swoim wyglądzie. Czasami bowiem jedna niepozorna rzecz może stać się źródłem wielu kompleksów i odbierać całą pewność siebie. Do jednych z najchętniej poprawianych części ciała należą usta, a najpopularniejszą metodą  ich modelowania jest obecnie zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Poniżej przedstawiamy wszystko, co należy wiedzieć o tym zabiegu.

  Modelowanie ust – co warto wiedzieć przed?

  Modelowanie ust kwasem hialuronowym
  Modelowanie ust kwasem hialuronowym

  Wiadomo, że wargi to jeden z najbardziej przyciągających wzrok element naszej twarzy. Wiele kobiet uważa, że wyglądałoby bardziej pociągająco i zmysłowo mając pełniejsze usta i jest gotowa na wiele, aby osiągnąć wymarzony wygląd. I rzeczywiście, jeśli posiadamy bardzo wąskie lub krzywe usta, które odbierają nam całą pewność siebie, być może zabieg modelowania pozwoli nam poczuć się lepiej. Warto jednak wcześniej zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi metodami modelowania ust i wybrać tę, której efekty końcowe będą nam najbardziej odpowiadały.
  Oczywiście przed każdym, nawet nieinwazyjnym zabiegiem, należy skonsultować nasze wszelkie wątpliwości ze specjalistą. Ważne, aby szukać takiego lekarza, który ma dobrą reputację i liczne, pozytywne opinie. Będziemy mieć wówczas gwarancję, że i my wyjdziemy z zabiegu zadowolone z efektu końcowego. Oprócz tego specjalista powinien poinformować nas o możliwych efektach ubocznych lub powiedzieć o ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. Pewne metody modelowania warg nie mogą zostać przeprowadzone np. w wypadku ciąży pacjentki, choroby autoimmunologicznej lub nowotworowej, czy zakażenia wirusowego bądź bakteryjnego.

  Kwas hialuronowy – najpopularniejsza metoda

  Zarówno użytkowniczki zabiegów estetycznych, jak i specjaliści do najchętniej polecanych zabiegów zaliczają modelowanie ust kwasem hialuronowym. Jest to jedna z mniej inwazyjnych procedur, a jednocześnie pozwalająca na uzyskanie zadowalających i wyraźnych efektów. To zabieg stosowany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety! Pozwala bowiem nie tylko na powiększenie ust, ale również korektę ich kształtu i wzmocnienie konturu warg. Do zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego należą również podniesienie kącików ust (zapewnia on odświeżony wygląd całej twarzy) oraz wygładzenie zmarszczek wokół ust. Dzięki tym procedurom uzyskamy młodszy i tym samym atrakcyjniejszy wygląd.

  Zalety kwasu hialuronowego

  Modelowanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego niesie za sobą kilka zalet, które sprawiają, że jest to jedna z najchętniej wybieranych metod. 

  • Naturalny efekt: osoby korzystające z tej metody modelowania ust chwalą przede wszystkim wyraźny, a jednocześnie bardzo autentyczny efekt końcowy;
  • Brak ryzyka uczulenia: wiele osób obawia się wystąpienia reakcji alergicznej po zabiegu; w przypadku kwasu hialuronowego nie ma potrzeby się o to martwić, bowiem kwas hialuronowy jest naturalną i biozgodną substancją;
  • Poprawa kolorytu i nawilżenia ust;
  • Odmłodzenie twarzy: pełne i nawilżone usta nadają całej twarzy młodszy i świeższy wygląd.

   Jak widać istnieje bardzo wiele pozytywów, które każą nam wybrać właśnie tę metodę modelowania ust. Nic dziwnego, że należy do jednego z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. 

  Czy zabieg jest bolesny?

  Wiele osób obawia się bólu podczas zabiegu. Czy słusznie? Sam zabieg, polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego za pomocą bardzo cienkiej igły, jest zupełnie bezbolesny. Przed wkłuciem stosuje się bowiem znieczulenie miejscowe. Zwraca się natomiast uwagę, że po procedurze zdarzają się krwiaczki, siniaki, obrzęki lub zaczerwienienia. Wiąże się to ze zwiększeniem objętości materiału w wardze. Owym dolegliwościom może towarzyszyć również lekkie pieczenie. Nie powinno być jednak mowy o silnym bólu i długiej rekonwalescencji po zabiegu. Sama procedura trwa zwykle nie więcej niż dwadzieścia minut, po których można powrócić do codziennych spraw.

  Jak długo utrzymuje się efekt?

  Na pełny efekt pięknych ust należy czekać około dwóch tygodni – wtedy bowiem kwas hialuronowy ostatecznie “układa się” w tkankach. Jedną z wad zabiegu jest fakt, że raz na jakiś czas należy go powtórzyć – efekt utrzymuje się bowiem od sześciu do osiemnastu miesięcy. Wszystko oczywiście zależy od jakości zastosowanego przez specjalistę materiału oraz stanu zdrowia i wieku pacjenta. Pełnymi ustami możemy cieszyć się dłużej, jeśli zastosujemy odpowiednie środki zaradcze: nie powinno wystawiać się warg na silne działanie słońca, usta należy również nawilżać, a samemu dbać o odpowiednie odżywienie i nawodnienie organizmu. Nie zmieni to jednak tego, że po jakimś czasie efekty zabiegu zaczną blednąć i trzeba będzie go powtórzyć. 

  Cena zabiegu

  Ostateczna cena zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym jest uzależniona od stanu ust pacjenta oraz materiału, którego zamierza użyć specjalista. Również z tego względu ciężko oszacować ilość zabiegów, jakie będą konieczne i ich ceny. Przyjmuje się jednak, że za jedną procedurę zapłacimy od tysiąca do tysiąca trzystu złotych.