Masz ogródek działkowy i boisz się włamywaczy? Zainwestuj w agencję ochrony

  Masz ogródek działkowy i boisz się włamywaczy? Zainwestuj w agencję ochrony

  Masz ogródek działkowy i boisz się włamywaczy? Zainwestuj w agencję ochrony – ogródki działkowe w dzisiejszych czasach stały się bardzo popularne. Z uwagi na pandemię korona wirusa ludzie chcą wypoczywać u siebie. Ogródek rekreacyjny idealnie się do tego nadaje. Niestety obiekty tego typu mają to do siebie, że przyciągają złodziei oraz włamywaczy. Co zrobić, aby się ich ustrzec? Pomoże Ci agencja ochrony.

  To wcale nie taki duży wydatek

  Co jak co, ale ogródki działkowe swoje kosztują. W każdym miesiącu inwestujemy w swoją działkę kupując niejednokrotnie drogie sprzęty, jak chociażby kosiarka, ogrodzenie czy też basen. Nie chcemy, aby coś zostało zdewastowane czy też skradzione. W związku z tym agencja ochrony wydaje się sensownym rozwiązaniem. Ich usługi co ciekawe nie są drogie. Na pewno pojawiłoby się od razu pytanie – ile kosztuje współpraca z agencją ochrony? Jednak nie da się na to pytanie odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Wszystko jest zależne od konkretnej agencji ochrony, od miasta oraz od obiektu, który zlecamy ochronie. Powiedzieliśmy jednak sobie, że nie są to kosztowne wydatki, ponieważ najczęściej koszt z alarmem i tabliczką na płot z nazwą ochrony, to koszt około pięćdziesiąt od osiemdziesiąt złotych miesięcznie. Na pewno nie jest to duży wydatek jeśli porównamy go z pieniędzmi, które zainwestowaliśmy w nasz ogródek.

  Nie bądźmy zatem przesadnie oszczędni i podejmijmy współpracę z agencją ochrony. Na samym początku musimy się jeszcze liczyć z opłatą za sprzęt, a więc za czujniki ruchu oraz alarm. Jest to koszt kilkuset złotych. Na pocieszenie warto dodać, że jest to koszt jednorazowy. Płacimy za sprzęt raz, a później już tylko korzystamy z niego opłacając abonament miesięczny. Można tą zasadę porównać do telefonu komórkowego.

  Na jaką agencję ochrony się zdecydować?

  To, że na rynku funkcjonuje naprawdę cała masa firm ochroniarskich wiemy doskonale. Tym bardziej trudniej jest nam się zdecydować na agencję ochrony, która będzie naprawdę dobra w swoim fachu. Niestety podejmując decyzję w sposób spontaniczny możemy się rozczarować. Nie chcielibyśmy do tego dopuścić. Nie chcielibyśmy również trafić na pseudo fachowców, którzy nie reagują na alarm, a zanim się pojawią to z ogródka zostanie nam wszystko skradzione.

  Masz ogródek działkowy i boisz się włamywaczy? Zainwestuj w agencję ochrony
  Masz ogródek działkowy i boisz się włamywaczy? Zainwestuj w agencję ochrony

  W pierwszej kolejności zróbmy mały wywiad wśród osób nam znanych, a więc wśród rodziny oraz znajomych. Może ktoś już prowadzi współpracę z taką firmą i jest zadowolony. Wszystkie głosy odradzenia firmy również są ważne. Wiemy przynajmniej, których z nich kompletnie nie brać pod uwagę.

  Co jak co, ale jest z czego wybierać. Nawet jeśli kilka z nich okazuje się totalnie do niczego to wciąż mamy szeroki wybór. Nie musimy się o to martwić. Jak zatem trafić na tą idealną, do której nie ma większych zastrzeżeń? Dosyć sporym wyznacznikiem okazują się opinie, które zamieszczane są w sieci przez klientów. Warto dodać, że są to zarówno opinie pozytywne, jak i także negatywne. Jak najbardziej przyciągają nas do siebie opinie pozytywne, a raczej od danej firmy odciągają opinie negatywne. Wydaje się to w miarę logiczne. Oczywiście mało, która firma może się pochwalić opiniami jedynie pozytywnymi. Ciężko jest wszystkim dogodzić.

  Powinniśmy także stawiać na agencję ochrony z tradycją oraz doświadczeniem, Nawet gdy rozpoczynali w dobie nieskomputeryzowanej, to mają różnego rodzaju doświadczenia oraz po prostu znają ten biznes od podszewki. Teraz gdy do czynienia mamy z nowoczesną technologią, to jest im znacznie prościej. Doceniają również to ułatwienie i wiedzą zawsze na co zwrócić uwagę, gdy system zawiedzie. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości.

  Zakresu ochrony nie kupujemy w sieci

  Wiele firm oferuje załatwienie wszelkich formalności bez wychodzenia z domu. Co jak co, ale tak pracujące agencje ochrony nie są godne polecenia. Aby móc profesjonalnie dobrać dla danego ogródka rekreacyjnego ochronę, to przedstawiciel z danej agencji ochrony musi obowiązkowo do nas podjechać i musi ocenić teren. Ocenia gdzie umieścić czujniki ruchu oraz przede wszystkim ile ich musi się znajdować. Przez telefon czy też przez Internet jest to niemożliwe do zrobienia. Co jak co, ale jest tutaj konieczne spotkanie bezpośrednie. Najczęściej my jako właściciele nie znamy się na tego rodzaju systemach. Przeszkodą mogą być zbyt duże drzewa czy też za długi żywopłot. Laik nie zwróciłby na te aspekty kompletnie uwagi.

  Podczas przyjazdu pracownika agencji ochrony jesteśmy także w stanie ocenić jego komunikatywność oraz to czy jako osoba jest profesjonalna czy też raczej podchodzi do swojej pracy mało starannie. Oczywiście życzylibyśmy sobie, aby pracownik wybranej przez nas agencji ochrony należał do pierwszej grupy. Na pewno nam się uda dojść do porozumienia i w rezultacie podpisać umowę, która będzie korzystna dla obu stron. Co do tego nie mamy żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Zapamiętajmy sobie to. Teraz będziemy mogli już tylko odpoczywać na swoich ogródku działkowym i nie będziemy musieli zamartwiać się o żadne inne kwestie.