Jak usunąć konto Apple ID z iPhone?

  Jak usunąć konto Apple ID z iPhone?

  Jak usunąć konto Apple ID z iPhone? Posiadając popularny sprzęt marki Apple powinniśmy kilkukrotnie zastanowić się przed zakupem używanego egzemplarza. Niejednokrotnie dochodzi bowiem do sytuacji, w której poprzedni właściciel zostawi swoje konto Apple ID, a my musimy męczyć się z tym, aby rozwiązać ten problem raz na zawsze. Poważny problem rozpoczyna się w sytuacji, kiedy nie posiadamy hasła dostępowego, a kontakt ze sprzedawcą się urwał.

  O czym powinniśmy pamiętać przed podjęciem decyzji dotyczącej usunięcia Apple ID? W jaki sposób usunąć Apple ID nie posiadając hasła dostępowego? Jak postępować, jeśli wcześniej wykonywana czynność nie przynosi pozytywnych skutków? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

  O czym powinniśmy pamiętać przed podjęciem decyzji dotyczącej usunięcia Apple ID?

  Jak usunąć konto Apple ID z iPhone?
  Jak usunąć konto Apple ID z iPhone?

  Kupując używane urządzenie marki Apple od innej osoby musimy liczyć się z tym, że zalogowanie się do swojego Apple ID nie będzie możliwe. Dlaczego? W zdecydowanej większości przypadków sprzęt jest po prostu podłączony do poprzedniego użytkownika, co staje się dla nas ogromnym problemem. Dochodzi bowiem do przykrego incydentu, w którym nie jesteśmy w stanie czerpać maksymalnych profitów w związku z korzystaniem z iPhone-a. Jeśli posiadamy hasło dostępowe, jednocześnie chcemy szybko usunąć konto, wówczas usunięcie go nie jest czymś problematycznym i zajmie nam jedynie kilka minut. Zdecydowanie mniej korzystnie wygląda to wtedy, gdy nie posiadamy haseł dostępowych, a dodatkowo nie posiadamy danych kontaktowych do poprzedniego właściciela. W przypadku tego typu incydentów strzałem w dziesiątkę może okazać się odwiedzenie autoryzowanego serwisu. Możemy jednak próbować wykonywać tego typu czynności na własną rękę. Zanim jednak usuniemy Apple ID, warto zastanowić się nad przenoszeniem danych na inny nośnik (o ile jesteśmy zainteresowani usunięciem własnego konta). Może to być chociażby komputer, telefon, pendrive, dysk zewnętrzny- w zależności od indywidualnych preferencji. Dlaczego jest to tak istotne? Kiedy identyfikator ID zostanie usunięty, wówczas utracimy nasze wszystkie dane. Co godne podkreślenia – nie możemy ponownie użyć wcześniejszego adresu mailowego. Niektórzy klienci posiadają kilka kont Apple ID, przez co dysponowanie danymi pomiędzy urządzeniami jest łatwiejsze. Niestety w przypadku usunięcia konta, tracimy dostęp do wszystkich urządzeń, dlatego tak ważne jest, aby kilkukrotnie zastanowić się przed podjęciem ostatecznej decyzji co do usuwania konta Apple ID. Warto pamiętać o tym, że naszego hasła nie odzyska nawet największy specjalista. Jesteś zainteresowany usunięciem konta po poprzednim właścicielu? Musisz poszukać takiego sposobu, który zarówno umożliwia nie podawania hasła, jak i umożliwia konfigurowania urządzenia.

  W jaki sposób usunąć Apple ID nie posiadając hasła dostępowego?

  Dlaczego usuwanie konta Apple ID bez posiadania hasła dostępowego jest tak problematyczną kwestią? Otóż cały problem opiera się na tym, że nie możemy wybrać takiego polecenia, bowiem urządzenie nie dopuszcza nas do wybrania tego polecenia. Jest to fabryczna opcja, która gwarantuje pewnego rodzaju ochronę przed dostępem osób postronnych. W naszym przypadku jest to bardzo poważne utrudnienie, dlatego też konieczne jest szukanie alternatywnych rozwiązań. Jeśli boimy się samodzielnie podejmować jakichkolwiek kroków, możemy poprosić o pomoc autoryzowany serwis- z pewnością udzieli nam pomocy. Warto jednak spróbować wykonać taką czynność na własną rękę- w końcu nie mamy nic do stracenia. Warto spróbować wykorzystać inną aplikację, która okaże się czymś koniecznym do usunięcia konta bez hasła dostępowego. W przypadku iPhone-ów jest to popularna aplikacja o nazwie iTunes. Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek działania, w pierwszej kolejności konieczne jest zaktualizowanie oprogramowania do najnowszej wersji. Pamiętajmy o usunięcie usługi “Znajdź mój iPhone”. Kiedy już tego dokonamy, wówczas podłączamy telefon do komputera, korzystając z kabla USB. Uruchamiamy tryb odzyskiwania poprzez przytrzymanie dwóch przycisków- “Home” i “Zasilanie”. Umożliwia nam to zresetowanie urządzenia do fabrycznych ustawień, w konsekwencji podłączone konto Apple ID zostanie usunięte. Gratulacje, właśnie udało Ci się usunąć Apple ID bez hasła dostępowego!

  Jak postępować, jeśli wcześniej wykonywana czynność nie przynosi pozytywnych skutków?

  Zdarzają się sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z tego typu problemami na własną rękę. Jest to zupełnie zrozumiałe, w końcu nie każdy musi posiadać umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii i elektroniki. Nawet w przypadku uzyskania jasnych wskazówek wykonywanie niektórych czynności może być problematyczne, dopóki nie zobaczymy czegoś na własne oczy. W przypadku takich incydentów strzałem w dziesiątkę może okazać się pomoc dowolnego serwisu. Specjaliści z pewnością udzielą nam niezbędnych wskazówek i dokonają koniecznych czynności.