Dlaczego odpowiednie zabezpieczenie ekranu jest tak istotne?

  Dlaczego odpowiednie zabezpieczenie ekranu jest tak istotne?

  Dlaczego odpowiednie zabezpieczenie ekranu jest tak istotne? W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas posiada smartfona. Taki telefon to urządzenie mobilne, nadające się zarówno do użytkowania w domu, jak i w pracy. Dzięki smartfonowi możemy nie tylko kontaktować się ze znajomymi, ale także sprawdzać i pisać maile, zarządzać danymi aplikacjami, wyszukać informację, korzystać z nawigacji, słuchać muzyki, czy kontrolować pracę.

  Dzisiejsze smartfony mają wiele zastosowań i dają mnóstwo możliwości, z tego względu przeważnie nie rozstajemy się ze swoim telefonem. Zaletą jest to, iż są to urządzenia wielofunkcyjne, jednakże posiadają również sporą wadę, gdyż są to urządzenia o bardzo niskiej wytrzymałości.

  Dlaczego zabezpieczenie wyświetlacza telefonu jest takie istotne?

  W dzisiejszych czasach produkowane urządzenia są bardzo cienkie, przez co wyglądają niezwykle estetycznie. Jednakże należy pamiętać, iż są przy tym bardzo delikatne i niewielki upadek z wysokości może doprowadzić do uszkodzenia bądź zarysowania telefonu. Aby ochronić przed tym nasze urządzenie, warto więc zdecydować się na folię ochronną do telefonu. Nawet jeśli za nasz telefon daliśmy dużo pieniędzy i jest to produkt bardzo wysokiej jakości, jego ochrona w przypadku uderzenia czy upadku jest właściwie żadna. Wystarczy mały upadek urządzenia, aby pojawiła się już jakaś zmiana na naszym wyświetlaczu w postaci pęknięcia czy rysy. Jedną z najpopularniejszych form zabezpieczania ekranu jest folia na telefon. To rozwiązanie uznawane za skuteczne i tanie, warto więc zakupić taką ochronę na telefon.

  Czym właściwie różni się folia ochronna od szkła hartowanego?

  Dlaczego odpowiednie zabezpieczenie ekranu jest tak istotne?
  Dlaczego odpowiednie zabezpieczenie ekranu jest tak istotne?

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak istotną rolę odgrywają zabezpieczenia na telefon i czemu powinno się z nich korzystać. Montaż folii ochronnej polega na naklejeniu cieniutkiej warstwy izolacyjnej na wyświetlacz telefonu. Najskuteczniejszymi rodzajami zabezpieczeń dostępnych na rynku jest folia ochronna oraz szkło hartowane, czym się one różnią od siebie? Najważniejszą różnicą jest to, iż szkło potrafi wytrzymać o wiele więcej aniżeli zwykła folia ochronna. Szkło gwarantują o wiele wyższą ochronę ekranu, a folie nie zapewniają całkowitego bezpieczeństwa telefonu, mogą jedynie tylko trochę zamortyzować upadek czy ochronić przed zarysowaniami. Bardzo istotną kwestią jest oryginalność zakupionych produktów. Na rynku oferowane są czasem folię za parę złotych, przeważają niestety chińskie podróbki. Nie przypominają jednak one swoimi cechami oryginalnych produktów. Telefon mający właśnie taką folię, nie jest w żaden sposób chroniony. Warto wybrać produkt dobrej jakości, od znanego i cenionego producenta z wszelkimi certyfikatami jakości. Folie ochronne w jakimś stopniu wpływają na wrażliwość ekranu, nie jest to jednak wpływ bardzo zauważalny. Nie przeszkadza przeważnie w codziennym korzystaniu z telefonu. Folie z niższej półki mogą jednak w widoczny sposób wpłynąć na wrażliwość ekranu. Szkło hartowane odznacza się większą przejrzystością, widoczność jest więc w nich nieco lepsza, jednakże folia ochronna nie zmienia znacząco kolorów, jakie widzimy. Możemy nie zauważyć żadnej różnicy, jeśli chodzi o intensywność kolorów, zakładając szkło ochronne czy folię ochronną. Do ekranów zakrzywionych lepszym rozwiązaniem okazuje się założenie folii ochronnej. Taka ochrona jest przede wszystkim bardziej elastyczna, możemy ją w łatwiejszy i sprawniejszy sposób dopasować do kształtu naszego ekranu.

  Na jaki produkt lepiej się zdecydować – szkło czy może folię?

  Jest wielu zwolenników stosowania szkła hartowanego, jak i folii ochronnej. Jednak powinniśmy wiedzieć, iż szkło hartowane z pewnością lepiej zabezpieczy nasz telefon przed zniszczeniem, jednakże należy na nie wydać nieco więcej pieniędzy. W przypadku kiedy nie mamy wystarczająco pieniędzy na zakup dobrej jakości szkła hartowanego, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie zakup folii ochronnej do telefonu. Warto stawiać na produkty oryginalne, sprawdzone, o jakości proporcjonalnej do ceny produktu. Odczujemy duże zadowolenie z folii ochronnej, jeśli wybierzemy produkt jak najlepszy. Folia ochronna niestety nie da nam pełnej gwarancji ochrony wyświetlacza, jednakże lepiej w nią zainwestować, aniżeli nie ochraniać ekranu telefonu w żaden sposób.

  Wady folii ochronnej, o których powinniśmy wiedzieć

  Dużym minusem folii ochronnej na telefon jest to, iż zmniejsza ona czułość telefonu na dotyk. Im grubsza folia tym urządzenie będzie gorzej reagowało. Innowacyjne technologie wykorzystywane w nowoczesnych smartfonach są niezwykle wrażliwe, z tego względu folia umiejscowiona pomiędzy naszymi palcami a urządzeniem, wpłynie na zmniejszenie jej wrażliwości. Oprócz tego długie użytkowanie z folii może spowodować stopienie się jej z ekranem, więc po jakimś czasie jej odklejenie będzie niemożliwe, gdyż będzie wiązało się z powstaniem drobinek niemożliwych do zniwelowania. Właśnie ze względu na obecność folii ochronnej na telefonie, producent może nie przyjąć reklamacji. Właśnie dlatego przed wyborem folii ochronnej należy zapoznać się z zasadami reklamacji producenta, jego wyrobami i opiniami. Nie należy kierować się niską ceną.